1. Kiedy można zapisać się na kurs? Czy można dołączyć w trakcie jego trwania?
Do kursu można dołączyć każdym momencie- we wrześniu, maju a nawet w trakcie wakacji. Jeżeli chcesz mieć wybór pomiędzy grupami odbywającymi się w różnych terminach warto jest skontaktować się jak najwcześniej. Kurs grupowy rozpoczyna się na początku września i często zdarza się, że już w połowie sierpnia brakuje miejsc w najdogodniejszych terminach (najbardziej rozchwytywaną grupą jest grupa sobotnia poranna. Pierwsze zajęcia dla każdego kursanta zawsze są u nas bezpłatne. Nie musisz martwić się zobowiązaniami finansowymi. Jeżeli nasz kurs nie przypadnie Ci do gustu, po pierwszych zajęciach nie trzeba uiszczać żadnych opłat.

2. Czy każdy może zapisać się na kurs? Nawet osoba, która nigdy nie miała kontaktu z rysunkiem?
Tak. Osoby zgłaszające się na kurs to najczęściej osoby, które nigdy nie miały kontaktu z rysunkiem. Uczymy rysunku od podstaw. Jeśli jednak posiadasz umiejętności rysunkowe, zostaną one zweryfikowane na zajęciach- nie będziemy uczyć Cię tego, co już potrafisz :) Poza kursem od podstaw prowadzimy zajęcia dla grupy zaawansowanej, kontynuującej kurs w drugim roku nauki.

3. Mój syn/córka nie ma talentu rysunkowego. Czy może tak po prostu nauczyć się rysować? Czy może startować na architekturę?
Osoby z tzw. talentem to osoby, którym łatwiej przychodzi obserwowanie otoczenia i przenoszenie tych obserwacji na papier. Większość osób jednak musi się tego nauczyć. Odpowiadając na pytanie: tak, można się po prostu nauczyć rysować. Kurs rysunku, to nie tylko nauka stawiania prostej kreski, ale przede wszystkim rozwijanie zmysłu obserwacji i wyobraźni przestrzennej.

4.Jak dostać się na architekturę?
Na kierunki takie jak architektura i urbanistyka czy architektura krajobrazu należy zdać egzamin z predyspozycji do zawodu, nazywany zwykle egzaminem z rysunku. Na kierunki takie jak architektura wnętrz czy wzornictwo przemysłowe należy zdać również egzamin z malarstwa, egzamin kierunkowy i najczęściej przedstawić teczkę swoich prac. Na naszym kursie przygotowujemy dokładnie pod wybrane przez kursantów kierunki i uczelnie, również te zagraniczne.

5.Kurs przygotowuje do egzaminów na różne kierunki, ale czy napewno przygotuje mnie dobrze na wybrany kierunek studiów?
Jako jedyny kurs w okolicach Rybnika dosotosowujemy program nauczania indywidualnie dla każdego kursanta. Pierwsze tygodnie kursu opierają się na nauce podstaw perspektywy i konstrukcji, w późniejszym czasie jednak każdy kursant przygotowywany jest konkretnie pod wybrany przez siebie kierunek i wybraną uczelnię, ponieważ na każdej uczelni typ i tematyka egzaminów jest inna.

6. W jaki sposób mogę dowiedzieć się, jakie wymagania są stawiane na wybraną przeze mnie uczelnię?
Takie informacje można znaleźć zazwyczaj na wydziałowych stronach dla kandydatów, jednak wszystkie niezbędne informacje podawane są również na naszym kursie. Co roku monitorujemy egzaminy na większość polskich uczelni, a wiedzę tą wykorzystujemy w przygotowaniach naszych kursantów. Informacje o tematach egzaminów, ich terminach iwymogach podawane są co roku na zajęciach oraz na stronie w zakładce „aktualności”

7. Jak długo należy uczyć się rysunku, aby dostać się na studia?
Rzetelne i wszechstronne przygotowanie do egzaminów wymaga wiele pracy. Naszym zdaniem, aby dostać się na prestiżowe uczelnie optymalny czas nauki to 2, a nawet 3 lata regularnego uczęszczania na kurs, ewentualnie 1 rok intensywnego kursu (t.j. co najmniej 2 zajęcia w tygodniu). Oczywiście jest wiele uczelni, na których kierunki są mniej „rozchwytywane” (1-2 osoby na miejsce), dlatego też czas nauki rysunku w tym wypadku może się znacznie skrócić.

8. Co przynieść na pierwsze zajęcia?
Na pierwsze zajęcia należy przynieść kilka arkuszy papieru formatu B2 (50cm x 70cm) oraz ołówki: HB, 2B, 4B. O innych potrzebnych materiałach poinformujemy na zajęciach.

9. Gdzie konkretnie odbywa się kurs?
Kurs odbywa się w naszej pracowni rysunku, designu i architektury w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Księżnej Konstancji 23
FacebookTab