oferta: _kurs rysunku architektonicznego _kurs rysunku artystycznego _hobbystyczny kurs rysunku _Akademia Małego Artysty _DESIGN- Makietowanie i kreatywne tworzenie _3D- TWORZENIE WIZUALIZACJI KOMPUTEROWYCH _DESIGN SKETCHING
kurs rysunku architektonicznego w Wodzisławiu Śląskim

PROFESJONALNE przygotowanie do egzaminów na Architekturę oraz Architekturę i Urbanistykę. Program nauczania dostosowywany jest indywidualnie do potrzeb każdego uczestnika, gdyż wymagania na poszczególne kierunki oraz uczelnie znacząco różnią się od siebie. Naukę rysunku zazwyczaj zaczynamy od podstaw, jeśli jednak posiadasz już umiejętności rysunkowe- zweryfikujemy je - nie będziemy uczyć Cię tego, co już potrafisz :)
Kurs zakończony jest dyplomem potwierdzającym udział w zajęciach.


najlepszy kurs rysunku w Rybniku Zajęcia odbywają się w:
soboty w godz. 9.00-13.00 (grupa poranna)
soboty w godz. 13.30-17.30 (grupa popołudniowa)
czwartki w godz. 16.00-20.00

KURS PODSTAWOWY
kurs 2-3 letni, odpowiedni dla młodzieży rozpoczynającej kurs
w pierwszych klasach liceów/techników- 4 godziny zegarowe 1x w tygodniu

opłata za 1 miesiąc nauki : 220 zł
opłata za trymestr : 580zł
opłata w kolejnych latach nauki: 180zł/msc lub 480zł / trymestr

KURS INTENSYWNY - pracownia otwarta
kurs jednoroczny, polecany dla kursantów rozpoczynających kurs
w ostatniej klasie liceum/technikum - 4 godziny zegarowe minimum 2x w tygodniu,
jednak możesz skorzystać ze wszystkich zajęć jakie oferujemy

opłata za 1 miesiąc nauki : 320 zł
opłata za trymestr : 880 zł


Jako jedyna szkoła rysunku w okolicy oferujemy bogaty program zajęć dodatkowychoraz możliwość Internetowych konsultacji prac. Kurs zakończony jest certyfikatem potwierdzającym udział w zajęciach.

Program kursu:

RYSUNEK- kursanci uczą się wykorzystania zasad perspektywy , konstrukcji geometrycznych, rysunku zieleni, rysunku samochodów i innych pojazdów, studium postaci, rysunku architektury historycznej i współczesnej.
Wykorzystujemy różne techniki rysunku: rysunek ołówkiem, kredkami, pisakiem, markerami, akwarelą oraz techniki malarskie.

WYKŁADY- każde zajęcia poprzedzone są krótkim wykładem na temat zasad konstrukcji wykorzystywanych podczas ćwiczeń, ale też historii architektury, historii budowy miast, architektury współczesnej, podstaw projektowania architektonicznego i graficznego, tworzenia kompozycji przestrzennych.

MODELOWANIE- tworzenie modeli przestrzennych z papieru lub tektury jest wymagane na egzaminach na niektóre uczelnie (Politechnikę Śląską, Politechnikę Warszawską), dlatego też część zajęć opiera się na tworzeniu kompozycji przestrzennych oraz trików wykorzystujących właściwości papieru do budowania estetycznych konstrukcji.

PRZEGLĄDY- dwa razy w roku organizowane są przeglądy prac kursantów, oceniające postępy zaawansowania w nauce. Na przeglądy zapraszana jest zewnętrzna komisja, dzięki czemu kursanci mają możliwość otrzymania oceny z kilku źródeł (podobnie jak na egzaminie wstępnym)

EGZAMINY PRÓBNE (bezpłatne zajęcia dodatkowe)- Na zajęciach realizowane są tematy egzaminów na kierunki architektoniczne i artystyczne z poprzednich lat w ramach opanowywania konkretnych umiejętności rysunkowo-projektowych. Jednak, by kursanci mieli możliwość obycia się z sytuacją na egzaminie ( presja czasu, brak opinii i poprawek prowadzącego, zgodność rysunku z tematem,sposób oceniania) w ciągu roku są organizowane dodatkowo „egzaminy próbne”, zwykle w czasie ferii, długich weekendów itd..

MARATON RYSUNKOWY (bezpłatne zajęcia dodatkowe)- pod koniec maja oraz na początku czerwca- miesiąc przed egzaminami wstępnymi- organizowane są dodatkowe bezpłatne zajęcia 5 dni w tygodniu dla osób uczestniczących w kursie intensywnym. Zajęcia są szybką powtórką wszystkich zdobytych umiejętności oraz ostatecznym szlifem przed egzaminami.

BEZPŁATNE KONSULTACJE INTERNETOWE- każdy uczestnik kursu ma praw do korzystania z internetowych konsultacji prac 7 dni w tygodniu. Aby skorzystać z konsultacji należy przesłać fotkę pracy i czekać na odpowiedź :) Wykorzystując tę możliwość podczas choroby czy wyjazdi kursant nie traci materiału, a odrobienie zaległych zajęć może wykorzystać na przerobienie dodatkowych tematów.


Tylko regularna praca i zaangażowanie gwarantują wysokie noty na egzaminie wstępnym. Mówi się, że wystarczy tylko 3% talentu, a reszta to ciężka praca. Od naszych kursantów wymagamy regularnego uczęszczania na zajęcia i odrabiania zadań domowych. Wszystkie nieobecności na zajęciach kursanci mogą, a nawet powinni odrobić, dlatego też żadne zajęcia nie przepadają.

Uczestnictwo w zajęciach jest jednoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu kursu rysunku kreARTywni, dlatego też prosimy o zapoznanie się z regulaminem.
FacebookTab