oferta: _kurs rysunku architektonicznego _kurs rysunku artystycznego _hobbystyczny kurs rysunku - ilustracja i concept art _portret, studium postaci i rysunek modowy _AKWARELA _MALARSTWO _RZEŹBA _MANGA/ANIME _rysunek 3d z MINECRAFT _Akademia Małego Artysty - ilustracja i rysunek _Akademia Małego Artysty - matematyka i konstrukcja _DESIGN- Makietowanie i kreatywne tworzenie _3D- TWORZENIE WIZUALIZACJI KOMPUTEROWYCH


kurs rysunku architektonicznego w Wodzisławiu Śląskim

PROFESJONALNE przygotowanie do egzaminów na Architekturę oraz Architekturę i Urbanistykę. Program nauczania dostosowywany jest indywidualnie do potrzeb każdego uczestnika, gdyż wymagania na poszczególne kierunki oraz uczelnie znacząco różnią się od siebie. Naukę rysunku zazwyczaj zaczynamy od podstaw, jeśli jednak posiadasz już umiejętności rysunkowe- zweryfikujemy je - nie będziemy uczyć Cię tego, co już potrafisz :)

Jedyny kurs, oferujący w ramach zajęć, możliwość rysunku na tabletach graficznych ekranowych oraz opanowanie podstaw obsługi programów graficznych i programów do modelowania 3d.

NOWOŚĆ! Już we wrześniu rozpocznamy innowacyjny program zajęć! Kurs stacjonarny z dużą dawką materiałów w wersji online, poprzez platformę e-learningową. Wykłady, zadania domowe i dodatkowe ćwiczenia są dostępne dla kursantów w ciągu całego okresu nauki, dzięki czemu zapewniamy ciągłość zajęć niezależnie od sytuacji. Choroba, wyjazd rodzinny, czy ponowne obostrzenia covid (oby nie! :)), nie narażą żadnego z kursantów na braki w materiale, a powtórki przedegzaminacyjne będą możliwe w każdym wybranym terminie. Kurs zakończony jest certyfikatem!


NAJLEPSZY KURS RYSUNKU W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM, JASTRZĘBIU I RYBNIKU NABÓR NA ROK SZKOLNY 2021/2022 ROZPOCZĘTY


Zajęcia rozpoczynamy 4 września i odbywać się będą (do wyboru) w:
-soboty w godz. 9.00-13.00
-soboty w godz. 13.30-17.30
-czwartki w godz. 16.00-20.00


KURS PODSTAWOWY
kurs 2-3 letni, odpowiedni dla młodzieży rozpoczynającej kurs
w pierwszych klasach liceów/techników- 4 godziny zegarowe 1x w tygodniuopłata za 1 miesiąc nauki: 300 zł
opłata semestralna (5 miesięcy nauki): 1300 zł
opłata roczna (10 miesięcy nauki): 2100 zł
* w kolejnych latach nauki 10% zniżki
* zniżka w wysokości 10% dla rodzeństwadigital painting
KURS INTENSYWNY - PRACOWNIA OTWARTA
kurs jednoroczny, polecany dla kursantów rozpoczynających kurs
w ostatniej klasie liceum/technikum - 4 godziny zegarowe obowiązkowo 2x w tygodniu
+ nieodpłatnie wybrane zajęcia dodatkoweopłata za 1 miesiąc nauki: 450 zł
opłata semestralna (5 miesięcy nauki): 2100 zł
opłata roczna (10 miesięcy nauki): 3800 złWSZYSTKICH KURSANTÓW, KTÓRZY ZDAJĄ EGZAMINY
W DANYM ROKU SZKOLNYM
ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA
ZE WSZYSTKICH ZAJĘĆ DODATKOWYCH,
NIEODPŁATNIE W RAMACH PRACOWNII OTWARTEJ.


Jako jedyna szkoła rysunku w okolicy oferujemy bogaty
program zajęć dodatkowych oraz możliwość Internetowych konsultacji prac.
Program kursu:

RYSUNEK- kursanci uczą się wykorzystania zasad perspektywy , konstrukcji geometrycznych, rysunku zieleni, rysunku samochodów i innych pojazdów, studium postaci, rysunku architektury historycznej i współczesnej.
Wykorzystujemy różne techniki rysunku: rysunek ołówkiem, kredkami, pisakiem, markerami, akwarelą oraz techniki malarskie.

DIGITAL PAINTING- po opanowaniu podstaw rysunku i malarstwa kursanci mają możliwość rysunku na tabletach graficznych ekranowych z wykorzystaniem programów Adobe Photoshop, Corel Draw, Auto-Cad, czy Sketch-Up oraz tworzenia animacji i filmów.

WYKŁADY- każde zajęcia poprzedzone są krótkim wykładem na temat zasad konstrukcji wykorzystywanych podczas ćwiczeń, ale też historii architektury, historii budowy miast, architektury współczesnej, podstaw projektowania architektonicznego i graficznego, tworzenia kompozycji przestrzennych.

MODELOWANIE- tworzenie modeli przestrzennych z papieru lub tektury jest wymagane na egzaminach na niektóre uczelnie (Politechnikę Śląską, Politechnikę Warszawską), dlatego też część zajęć opiera się na tworzeniu kompozycji przestrzennych oraz trików wykorzystujących właściwości papieru do budowania estetycznych konstrukcji.

PRZEGLĄDY- dwa razy w roku organizowane są przeglądy prac kursantów, oceniające postępy zaawansowania w nauce. Na przeglądy zapraszana jest zewnętrzna komisja, dzięki czemu kursanci mają możliwość otrzymania oceny z kilku źródeł (podobnie jak na egzaminie wstępnym)

EGZAMINY PRÓBNE (bezpłatne zajęcia dodatkowe)- Na zajęciach realizowane są tematy egzaminów na kierunki architektoniczne i artystyczne z poprzednich lat w ramach opanowywania konkretnych umiejętności rysunkowo-projektowych. Jednak, by kursanci mieli możliwość obycia się z sytuacją na egzaminie ( presja czasu, brak opinii i poprawek prowadzącego, zgodność rysunku z tematem,sposób oceniania) w ciągu roku są organizowane dodatkowo „egzaminy próbne”, zwykle w czasie ferii, długich weekendów itd..

MARATON RYSUNKOWY (bezpłatne zajęcia dodatkowe)- pod koniec maja oraz na początku czerwca- miesiąc przed egzaminami wstępnymi- organizowane są dodatkowe bezpłatne zajęcia 5 dni w tygodniu dla osób uczestniczących w kursie intensywnym. Zajęcia są szybką powtórką wszystkich zdobytych umiejętności oraz ostatecznym szlifem przed egzaminami.

BEZPŁATNE KONSULTACJE INTERNETOWE- każdy uczestnik kursu ma praw do korzystania z internetowych konsultacji prac 7 dni w tygodniu. Aby skorzystać z konsultacji należy przesłać fotkę pracy i czekać na odpowiedź :) Wykorzystując tę możliwość podczas choroby czy wyjazdi kursant nie traci materiału, a odrobienie zaległych zajęć może wykorzystać na przerobienie dodatkowych tematów.


Tylko regularna praca i zaangażowanie gwarantują wysokie noty na egzaminie wstępnym. Mówi się, że wystarczy tylko 3% talentu, a reszta to ciężka praca. Od naszych kursantów wymagamy regularnego uczęszczania na zajęcia i odrabiania zadań domowych. Wszystkie nieobecności na zajęciach kursanci mogą, a nawet powinni odrobić, dlatego też żadne zajęcia nie przepadają.

FacebookTab