oferta: _kurs rysunku architektonicznego _kurs rysunku artystycznego _hobbystyczny kurs rysunku - ilustracja i concept art _portret, studium postaci i rysunek modowy _AKWARELA _MALARSTWO _RZEŹBA _MANGA/ANIME _rysunek 3d z MINECRAFT _Akademia Małego Artysty - ilustracja i rysunek _Akademia Małego Artysty - matematyka i konstrukcja _DESIGN- Makietowanie i kreatywne tworzenie _3D- TWORZENIE WIZUALIZACJI KOMPUTEROWYCH

kurs rysunku architektonicznego w Wodzisławiu Śląskim

PROFESJONALNE przygotowanie do egzaminów na Wzornictwo, Wzornictwo Przemysłowe, Architekturę Wnętrz, Architekturę Krajobrazu, Projektowanie Gier Komputerowych, Grafikę. Program nauczania dostosowywany jest indywidualnie do potrzeb każdego uczestnika, gdyż wymagania na poszczególne kierunki oraz uczelnie znacząco różnią się od siebie. Naukę rysunku zazwyczaj zaczynamy od podstaw, jeśli jednak posiadasz już umiejętności rysunkowe- zweryfikujemy je - nie będziemy uczyć Cię tego, co już potrafisz :)

Jedyny kurs, oferujący w ramach zajęć, możliwość rysunku na tabletach graficznych ekranowych oraz opanowanie podstaw obsługi programów graficznych i programów do modelowania 3d. W ramach kursu uczymy obróbki zdjęć, łączenia technik tradycyjnych z technikami komputerowymi oraz podstaw animacji.


NOWOŚĆ! Już we wrześniu rozpocznamy innowacyjny program zajęć. Kurs stacjonarny z dużą dawką materiałów w wersji online, poprzez platformę e-learningową. Wykłady, zadania domowe i dodatkowe ćwiczenia są dostępne dla kursantów w ciągu całego okresu nauki, dzięki czemu zapewniamy ciągłość zajęć niezależnie od sytuacji. Choroba, wyjazd rodzinny, czy ponowne obostrzenia covid (oby nie! :)), nie narażą żadnego z kursantów na braki w materiale, a powtórki przedegzaminacyjne będą możliwe w każdym wybranym terminie. Kurs zakończony jest certyfikatem!


JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO EGZAMINÓW NA ARCHITEKTURĘ I ASPNABÓR NA ROK SZKOLNY 2021/2022 ROZPOCZĘTY

Zajęcia przygotowujące na ASP, Archtekturę Wnętrz oraz do liceów plastycznych obejmują naukę różnych technik rysunku oraz naukę malarstwa.

MALARSTWO
odbywać się będzie w poniedziałki w godz. 17.00-20.00

RYSUNEK do wyboru w:
-soboty w godz. 9.00-13.00
-soboty w godz. 13.30-17.30
-czwartki w godz. 16.00-20.00

KURS PODSTAWOWY - 7h TYGODNIOWO
kurs 2-3 letni, odpowiedni dla młodzieży rozpoczynającej kurs
w pierwszych klasach liceów/techników oraz uczniów 7 klas szkół podstawowych
7 godzin zegarowych tygodniowo:
- 3 godziny zegarowe 1x w tygodniu MALARSTWA
- oraz 4 godziny zegarowe 1x w tygodniu RYSUNKU


opłata za 1 miesiąc nauki: 350 zł
opłata semestralna (5 miesięcy nauki): 1600 zł
opłata roczna (10 miesięcy nauki): 2900 zł
* w kolejnych latach nauki 10% zniżki
* zniżka w wysokości 10% dla rodzeństwa


digital painting
KURS INTENSYWNY - PRACOWNIA OTWARTA- minimum 11h TYGODNIOWO
kurs jednoroczny, polecany dla kursantów rozpoczynających kurs
w ostatniej klasie liceum/technikum
lub uczniom ostatnich klas podstawówki
przygotowującym się do liceów plastycznych:

- 4 godziny zegarowe RYSUNKU obowiązkowo 2x w tygodniu
- 3 godziny zegarowe MALARSTWA 1x w tygodniu
- oraz nieodpłatnie wszystkie wybrane zajęcia dodatkowe


opłata za 1 miesiąc nauki: 450 zł
opłata semestralna (5 miesięcy nauki): 2100 zł
opłata roczna (10 miesięcy nauki): 3800 zł


WSZYSTKICH KURSANTÓW, KTÓRZY ZDAJĄ EGZAMINY
W DANYM ROKU SZKOLNYM ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA
ZE WSZYSTKICH ZAJĘĆ DODATKOWYCH,
NIEODPŁATNIE W RAMACH PRACOWNII OTWARTEJ.Program kursu:

RYSUNEK- kursanci uczą się wykorzystania zasad perspektywy , konstrukcji geometrycznych, rysunku z natury, rysunku samochodów i innych pojazdów, studium postaci.
Wykorzystujemy różne techniki rysunku: rysunek ołówkiem, kredkami, pisakiem, markerami, węglem.

MALARSTWO- kursanci uczą się malarstwa akwarelą oraz farbami akrylowymi. Tylko w opcji kursu intensywnego.

DIGITAL PAINTING- po opanowaniu podstaw rysunku i malarstwa kursanci mają możliwość rysunku na tabletach graficznych ekranowych z wykorzystaniem programów Adobe Photoshop, Corel Draw, Auto-Cad, czy Sketch-Up oraz tworzenia animacji i filmów.

WYKŁADY- każde zajęcia poprzedzone są krótkim wykładem na temat zasad wykorzystywanych podczas ćwiczeń oraz wiedzy z zakresu historii sztuki i architektury oraz sztuki współczesnej. WYkłady dostępne są również online przez cały okres kursu.

MODELOWANIE- tworzenie modeli płaskich i przestrzennych z papieru lub tektury jest wymagane na egzaminach na większość ASP ( ASP we Wrocławiu, w Krakowie, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) dlatego też część zajęć opiera się na tworzeniu kompozycji przestrzennych oraz trików wykorzystujących właściwości papieru do budowania estetycznych konstrukcji.

POMOC PRZY KONSTRUOWANIU TECZKI- pomagamy w przygotowywaniu i wyborze prac do teczki.

PRZEGLĄDY- dwa razy w roku organizowane są przeglądy prac kursantów, oceniające postępy zaawansowania w nauce. Na przeglądy zapraszana jest zewnętrzna komisja, dzięki czemu kursanci mają możliwość otrzymania oceny z kilku źródeł (podobnie jak na egzaminie wstępnym)

EGZAMINY PRÓBNE (bezpłatne zajęcia dodatkowe)- Na zajęciach realizowane są tematy egzaminów na kierunki artystyczne z poprzednich lat w ramach opanowywania konkretnych umiejętności rysunkowo-projektowych. Jednak, by kursanci mieli możliwość obycia się z sytuacją na egzaminie ( presja czasu, brak opinii i poprawek prowadzącego, zgodność rysunku z tematem,sposób oceniania) w ciągu roku są organizowane dodatkowo „egzaminy próbne”, zwykle w czasie ferii, długich weekendów itd..

MARATON RYSUNKOWY (bezpłatne zajęcia dodatkowe)- pod koniec maja oraz na początku czerwca- miesiąc przed egzaminami wstępnymi- organizowane są dodatkowe bezpłatne zajęcia 5 dni w tygodniu dla osób uczestniczących w kursie intensywnym. Zajęcia są szybką powtórką wszystkich zdobytych umiejętności oraz ostatecznym szlifem przed egzaminami.

BEZPŁATNE KONSULTACJE INTERNETOWE- każdy uczestnik kursu ma prawo do korzystania z internetowych konsultacji prac 7 dni w tygodniu. Aby skorzystać z konsultacji należy przesłać fotkę pracy i czekać na odpowiedź :)

Tylko regularna praca i zaangażowanie gwarantują wysokie noty na egzaminie wstępnym. Od naszych kursantów wymagamy regularnego uczęszczania na zajęcia i odrabiania zadań domowych. Wszystkie nieobecności na zajęciach kursanci mogą, a nawet powinni odrobić, dlatego też żadne zajęcia nie przepadają.


FacebookTab