oferta: _kurs rysunku architektonicznego _kurs rysunku artystycznego _hobbystyczny kurs rysunku - ilustracja i concept art _portret, studium postaci i rysunek modowy _AKWARELA _MALARSTWO _RZEŹBA _MANGA/ANIME _rysunek 3d z MINECRAFT _Akademia Małego Artysty - ilustracja i rysunek _Akademia Małego Artysty - matematyka i konstrukcja _DESIGN- Makietowanie i kreatywne tworzenie _3D- TWORZENIE WIZUALIZACJI KOMPUTEROWYCH

INNOWACYJNE, JEDYNE W SWOIM RODZAJU ZAJĘCIA Z MODELOWANIA I PROJEKTOWANIA DLA KAŻDEGO


Zajęcia z modelowania i makietowania. Będzie wiele o kompozycji, o estetyce oraz o tym jak co działa. Modelować będziemy przede wszystkim z papieru i kartonu ale również z pleksi, pcv i wielu wielu innych materiałów. Będziemy tworzyć makiety kompozycyjne, modele budynków oraz maszyn (tak, nasze modele będą się również ruszały!).

Zajmować będziemy się tematyką z pogranicza architektury i designu.

Zajęcia DESIGN to uzupełnienie materiału niezbędnego do egzaminów na ASP lub np. na Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Śląskiej czy na PWSZ w Raciborzu.

Koszt zajęć: 200zł/msc ( 2 godziny zegarowe 4x w miesiącu) . Dla naszych kursantów, któzy w danym roku szkolnym będą zdawać egzaminy- zajęcia te są BEZPŁATNE


Zajęcia odbywają się w piątki w godz. 16.00-18.00Przykładowe tematy egzaminacyjne, które przerabiać będziemy na zajęciach z modelowania:

POLITECHNIKA ŁÓDZKA, kierunek WZORNICTWO

ZADANIE 1. Wykonać kompozycję czarno-białą wywołującą iluzję optycznego odkształcenia płaszczyzny. Posługując się elementami linearnymi o niejednorodnej grubości, zbudować kompozycję rytmiczną wywołującą wrażenie deformacji płaszczyzny w trzech wybranych przez siebie miejscach.
Wymiary 30x30 cm.  Czas trwania 60 min. (1 godzina).

ZADANIE 2. Wykonać kompozycję płaską, kolorową o cechach sugestywnej rytmizacji. Posługując się elementem geometrycznym (kwadrat), zbudować kompozycję posiadającą tendencję zmierzającą do silnego zrytmizowania powierzchni. Dla podkreślenia wrażenia rytmu użyć trzech kolorów podstawowych (czerwony, żółty lub niebieski).

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W RACIBORZU, kierunek ARCHITEKTURA

ZADANIE 1. Mając do dyspozycji dwa arkusze bloku technicznego, biały i w kolorze, o wymiarach 297x297mm każdy, zaprojektuj i wykonaj z jednakowych elementów kompozycję przestrzenną odzwierciedlającą pojęcie: „AKCENT”. Jeden arkusz ma być podstawą Twojej kompozycji. Z drugiego kolorowego wytnij zaprojektowane wcześniej jednakowej szerokości pasy, które posłużą do projektu. Liczba elementów jest dowolna. W zaprojektowanej kompozycji poszczególne elementy muszą być wyraźnie widoczne (nie mogą tworzyć nowych elementów). O charakterze kompozycji ma decydować formowanie elementów i ich rozmieszczenie w obrębie podstawy. Łączenie elementów z podstawą jest możliwe poprzez klej lub taśmę klejącą.
ZADANIE 2. Mając do dyspozycji dwa arkusze bloku technicznego, w kolorze białym, o wymiarach 297 x 297 mm każdy, zaprojektuj i wykonaj z jednakowych elementów kompozycję przestrzenną odzwierciedlającą pojęcie: „GRADACJA”. Jeden arkusz ma być podstawą Twojej kompozycji. Z drugiego wytnij zaprojektowane wcześniej jednakowe elementy, które posłużą do projektu. Elementy muszą być jednakowej wielkości. Liczba elementów jest dowolna. W zaprojektowanej kompozycji poszczególne elementy muszą być wyraźnie widoczne (nie mogą tworzyć nowych elementów)

FacebookTab