Jedyne w swoim rodzaju ogólnoplastyczne warsztaty artystyczne dla najmłodszych kursantów- dzieci w wieku 5/6 do 10 lat, które uczą jak obserwować i w sposób kreatywny kształtować świat wokół siebie.

Nasze zajęcia to nie tylko rysunek- program nauczania stworzony przez naszych nauczycieli skorelowany jest z podstawą programową zajęć wczesnoszkolnych– zajęcia  wspomagają rozwój motoryki małej oraz zdolności z zakresu przedmiotów szkolnych, jak umiejętności kaligraficzne, umiejętność tworzenia wypowiedzi, historii , bajek i ilustrowanie ich oraz  umiejętności ścisłe- z matematyki i fizyki– poprzez zabawę z papieroplastyką i drewnem.

 

Każde spotkanie zakończone jest wykonaniem rysunku, pracy malarskiej lub makiety. Kursanci nie są zobowiązani do uczęszczania na zajęcia przez cały rok szkolny. Do grupy można dołączyć w każdym momencie. Do każdego kursanta podchodzimy indywidualnie.

W programie rysunek ilustracyjny (zwierząt, postaci, miast…), rysunek realistyczny, oraz elementy perspektywy. Wykorzystujemy techniki ilustracji ołówkiem, kredkami, pisakami, markerami, malarstwo farbami akwarelowymi i akrylowymi, pastele, modelowanie z tektury, plasteliny oraz praca z drewnem.

W dużej mierze skupiamy się na rozwoju manualnym dzieci i ćwiczeniu motoryki małej- co szczególnie przydatne jest przy zauważonych napięciach w obrębie dłoni oraz nieprawidłowym chwytem pisarskim

Będziemy tworzyć podstawowe siatki brył z użyciem specjalnych narzędzi takich jak trymery czy tablice do bigowania, nauczymy się ciąć i zaginać, tworząc przy tym nietuzinkowe modele dinozaurów, samochodów czy miast. Nie obędzie się też bez linijki i ekierki, podstawowych działań matematycznych oraz wiedzy na temat obciążeń i innych sił fizycznych.

Będziemy również kleić, szyć, tworzyć bransoletki, szmaciane lale i wiele innych ciekawych rękodzielniczych prac, o których istnieniu świat współczesny powoli zapomina.

Duża dawka fantastycznej zabawy połączona z potężną dawką wiedzy.

Program kursu

RYSUNEK__

Na zajęciach eksperymentujemy z różnymi technikami rysunkowymi: rysunkiem ołówkiem, kredkami, pastelami, węglem, pisakiem, markerami, akwarelą, technikami malarskimi oraz technikami łączenia materiałów i stylów rysunkowych. Program zajęć indywidualizujemy, dlatego kursanci mają możliwość wyboru proponowanej tematyki zajęć z zakresu: zasad kompozycji, technik ilustracyjnych, rysunku zieleni, rysunku samochodów i innych pojazdów, studium postaci, rysunku zwierząt i stworków, wykorzystania zasad perspektywy, a także konstrukcji geometrycznych.

KREATYWNE MYŚLENIE_

Stawiamy w nauczaniu na dążenie do samodzielnego, kreatywnego, nieszablonowego myślenia, gdzie rysunek czy malarstwo są wyrażeniem uczuć, myśli i pomysłów, a nie tworzeniem ładnych obrazków zgodnych z oczekiwaniami innych.

tylko u nas!
TERAPIA RĘKI_

W przedszkolach i szkołach coraz rzadziej zwraca się uwagę na prawidłowy chwyt pisarski. I coraz więcej dzieci ma istotny, diagnozowalny problem z motoryką małą, co najbardziej widoczne jest w nieprawidłowym chwycie pisarskim, jednak ograniczona sprawność palców i dłoni, wieloletnie napięcia i przykurcze, przekładają się bezpośrednio na problemy z użyciem nożyczek, noża, śrubokręta, problemy z szyciem i wieloma innymi czynnościami, które dorosłemu człowiekowi w życiu mogą okazać się niezbędne. Podczas zajęć informujemy rodziców o zauważonym problemie i – za zgodą – prowadzimy elementy terapii ręki w trakcie zajęć bez dodatkowych opłat.

tylko u nas!
ĆWICZENIA SENSORYCZNE_

Pracujemy ze zmysłami, „patrząc” na świat również poprzez dotyk, węch czy słuch. Efektem, szczególnie obserwacji dotykowych, są dużo lepiej odwzorowane przedmioty, niż te, na które kursanci patrzyli. Jest to niezbity dowód na to, że choć patrzymy- to wzrokiem odbieramy przestrzeń dużo mniej intensywnie niż pozostałymi zmysłami. Podczas ćwiczeń młodzież z zaskoczeniem odkrywa, że stalowa noga od stołu jest zimna i gładka, a drewniane krzesło cieplejsze, bardziej szorstkie o w dotyku. Dopiero po serii takich ćwiczeń, po zrozumieniu właściwości pewnych materiałów, okazuje się że zadania, których kursanci nie byli w stanie narysować wcześniej, rysują się same.

tylko u nas!
PRACA Z EMOCJAMI_

Poprzez sztukę pokonujemy życiowe lęki- przed popełnianiem błędów, porażką czy wstydem. Uczymy się odnajdywania i wyrażania własnych emocji ora wydobywania z błędów i porażek- pozytywów, mocnych stron, nie tylko w trakcie tworzenia sztuki, ale również w całym przyszłym życiu.