Hobbystyczny kurs akwareli w pracowni rysunku kreARTywni, opiera się na niepowtarzalnym, autorskim programie nauczania, opartym o wiele technik akwarelowych, a także podstawy tworzenia ilustracji i concept-artu. Program dostosowujemy indywidualnie do preferencji, zainteresowań i poziomu kursantów. Zapraszamy dzieci od lat 8, młodzież i dorosłych

Akwarela jest jedną z najwdzięczniejszych, najbardziej magicznych technik twórczego wyrazu, a jednocześnie – jedną z najprostszych.

Na zajęciach krok po kroku przełamujemy bariery naszej podświadomości, zaprzyjaźniamy się z pędzlem, barwami i materiałem. Oswajamy akwarelę, pozwalając jej stać się najlepszym przyjacielem artysty.

Jest to jedyny kurs na rynku, którego program obejmuje nie tylko naukę technik rysunkowych, ale przede wszystkim naukę tworzenia niepowtarzalnych, oryginalnych prac.

Zajęcia rozpoczynamy od prostych ćwiczeń, swobodnie przechodząc przez anatomię zwierząt i ludzi, portret, pejzaż czy elementy perspektywy. Kurs nie jest ograniczony czasowo. Zapisy przyjmujemy przez cały rok szkolny, a program zajęć ustalamy bezpośrednio z kursantem.

Program kursu

MALARSTWO I RYSUNEK

Na zajęciach eksperymentujemy z różnymi technikami akwarelowymi oraz technikami łączącymi akwarelę z rysunkiem ołówkiem, kredkami, pastelami, węglem, pisakiem czy markerami. Program zajęć indywidualizujemy, dlatego kursanci mają możliwość wyboru proponowanej tematyki zajęć z zakresu: zasad kompozycji, technik ilustracyjnych, rysunku zieleni, rysunku samochodów i innych pojazdów, studium postaci, portretu, rysunku zwierząt i stworków, wykorzystania zasad perspektywy , konstrukcji geometrycznych, a także rysunku architektury historycznej i współczesnej oraz realizowania tematów projektowych.

KREATYWNE MYŚLENIE_

Stawiamy w nauczaniu na dążenie do samodzielnego, kreatywnego, nieszablonowego myślenia, gdzie twórczość jest wyrażeniem uczuć, myśli i pomysłów, a nie tworzeniem ładnych obrazków zgodnych z oczekiwaniami innych.

tylko u nas!
TERAPIA RĘKI_

W przedszkolach i szkołach coraz rzadziej zwraca się uwagę na prawidłowy chwyt pisarski. I coraz więcej dzieci i młodzieży ma istotny, diagnozowalny problem z motoryką małą, co najbardziej widoczne jest w nieprawidłowym chwycie pisarskim, jednak ograniczona sprawność palców i dłoni, wieloletnie napięcia i przykurcze, przekładają się bezpośrednio na problemy z użyciem nożyczek, noża, śrubokręta, problemy z szyciem i wieloma innymi czynnościami, które dorosłemu człowiekowi w życiu mogą okazać się niezbędne. Podczas zajęć informujemy rodziców lub kursantów o zauważonym problemie i – za zgodą – prowadzimy elementy terapii ręki w trakcie zajęć bez dodatkowych opłat.

BBB

BBB

tylko u nas!
ĆWICZENIA SENSORYCZNE_

Pracujemy ze zmysłami, „patrząc” na świat również poprzez dotyk, węch czy słuch. Efektem, szczególnie obserwacji dotykowych, są dużo lepiej odwzorowane przedmioty, niż te, na które kursanci patrzyli. Jest to niezbity dowód na to, że choć patrzymy- to wzrokiem odbieramy przestrzeń dużo mniej intensywnie niż pozostałymi zmysłami. Podczas ćwiczeń młodzież z zaskoczeniem odkrywa, że stalowa noga od stołu jest zimna i gładka, a drewniane krzesło cieplejsze, bardziej szorstkie o w dotyku. Dopiero po serii takich ćwiczeń, po zrozumieniu właściwości pewnych materiałów, okazuje się że zadania, których kursanci nie byli w stanie narysować wcześniej, malują się same.

tylko u nas!
PRACA Z EMOCJAMI_

Poprzez sztukę pokonujemy życiowe lęki- przed popełnianiem błędów, porażką czy wstydem. Uczymy się odnajdywania i wyrażania własnych emocji ora wydobywania z błędów i porażek- pozytywów, mocnych stron, nie tylko w trakcie tworzenia sztuki, ale również w całym przyszłym życiu.

WYKŁADY_

W trakcie naszych zajęć prowadzimy krótkie wykłady na temat zasad kompozycji wykorzystywanych podczas ćwiczeń, anatomii zwierząt i ludzi, historii sztuki i architektury, sztuki współczesnej, podstaw projektowania graficznego, kaligrafii innych dziecin artystycznych.

tylko u nas!
BEZPŁATNE KONSULTACJE INTERNETOWE_

Każdy uczestnik kursu ma możliwość z korzystania z internetowych konsultacji prac. Aby skorzystać z konsultacji należy przesłać fotkę pracy i czekać na odpowiedź :) Wykorzystując tę możliwość podczas choroby czy wyjazdu kursant nie traci materiału, a odrobienie zaległych zajęć może wykorzystać na przerobienie dodatkowych tematów.