Modelowanie jest stałym elementem pracy projektanta bez względu na dziedzinę, którą się zajmuje. A sam proces projektowania rozpoczyna się od dokładnego określenia i zrozumienia założeń koncepcyjnych oraz doboru właściwego materiału.

W tym roku po raz pierwszy stworzyliśmy niezależny kurs rozwijający umiejętności realizacji prac w zakresie modelowania rozumianego jako kreacja przestrzeni. 

Będziemy projektować, modelować i wykonywać formy przestrzenne od abstrakcji poprzez konkretne wyroby rękodzielnicze.

Zajęcia proponujemy zarówno hobbystom od 11 roku życia, jak i osobom przygotowującym się do egzaminów wstępnych:

  • na ASP- gdzie w wielu przypadkach należy zdać egzamin z tzw. FORMY
  • na Architekturę, gdzie w wielu przypadkach należy zdać egzamin z tzw. KOMPOZYCJI PRZESTRZENNEJ
  • do Liceów Plastycznych, w których również pojawiają się dodatkowe egzaminy z kompozycji przestrzennej, rzeźby itp.

 

 

W ramach kursu zapoznamy się m.in z papierem jako materiałem do wykonywania różnych prac przestrzennych w różnych układach
odniesienia. Poznamy jego słabe i mocne strony, nauczymy się zaginać, nacinać, wycinać wzory i tworzyć naprawdę wytrzymałe formy użytkowe. Wszystkie te zabiegi pozwalają wydobyć z papieru dodatkową jakość jaką jest współpraca ze światłem. współpracę ze światłem. Zajmiemy się również technika zdobniczą zwaną – quilling.

Poznamy właściwości drewna jako materiału konstrukcyjnego oraz zdobniczego.

Poznamy metody szycia ręcznego, kompozycji i projektowania połączonej z odrobiną haftu kolorowych nici i filcowych skrawków. Wszystko to zaprowadzi nas do świata gdzie jest miło i przytulnie, gdzie można schować nasze skarby lub
oddać smutki w filcowej maskotce.

Nauczymy się podstaw szydełkowania – łańcuszek, oczko ścisłe, zamykające, półsłupek, słupek i jego wariacje. To wszystko posłuży do wykonania zaprojektowania i wykonania wielu designerskich wysokiej jakości przedmiotów użytkowych.

Poznamy również podstawy filcowania-  charakterystyki materiału oraz możliwości wykorzystania. Nauczymy się obsługi igły do filcowania postawimy
pierwsze kroki w filcowaniu na sucho. Będziemy się bawić wybranym kształtem nadając mu tekstury, formy i kolory.

Nauczymy się pracy ze sznurkiem, tworząc sploty płaskie jedno i dwustronne oraz żebrowe, a efekty tych niesamowitych zajęć będą oryginalne bransoletki i makramowe tkaniny lub elementy ubioru.

Poznamy również pracę ze zmysłami tworząc formy z gliny i innych materiałów plastycznych.

Jest to jedyny kurs na rynku, którego program opiera się w głównej mierze na nauce projektowania i samodzielnego wykonania zaprojektowanych modeli przestrzennych i  przedmiotów użytkowych.

Program kursu

MODELOWANIE Z PAPIERU_
RZEŹBA_
PRACA Z DREWNEM_
SZYDEŁKOWANIE_
FILCOWANIE_
MAKRAMA_
MATERIAŁOZNASTWO_
PROJEKTOWANIE_