hobbystyczny kurs rysunku – ilustracja i concept art, portret i studium postaci

Hobbystyczny kurs rysunku i malarstwa dla dzieci od 8 roku życia, młodzieży i dorosłych opiera się na opanowaniu wielu technik rysunkowych a także rysunku portretu, postaci i tworzenia ilustracji i concept artu. Podczas nauki technik rysunkowych pracujemy  wieloma ciekawymi technikami jak praca z tekstami literackimi, tekstami piosenek, wierszy, baśniami oraz ilustrację do słuchanej muzyki, ilustrację modową i ilustrację do ważnych wydarzeń: komiks, projekt okładki książki, płyty, ulotki, kalendarzy etc. Kurs skierowany jest na naukę różnych technik rysunkowych wraz z opanowaniem umiejętności i wiedzy o kompozycji, rytmie, dominancie, elementach zaskoczenia w pracach twórczych, a także typografii i innych istotnych dla sztuki elementów, pomagających twórcy odnaleźć niepowtarzalny styl.

 

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i techników oraz wszystkich, którzy chcą poznać pasję kreatywnego tworzenia :)

Jedyny kurs na rynku, którego program obejmuje nie tylko naukę technik rysunkowych, ale przede wszystkim naukę tworzenia niepowtarzalnych, oryginalnych prac. Jedyny kurs na rynku, który poprzez wyrażanie siebie w sztuce, obejmuje inne dziedziny nauk humanistycznych i ścisłych.

A ponieważ każdy kursant ma swoje własne marzenia i upodobania, program zajęć indywidualizujemy. Dlatego też do każdej naszej grupy można dołączyć w każdym momencie trwania kursu- grupy mieszane są pod kątem zaawansowania oraz przerabianej tematyki rysunkowej.

Kurs obejmuje naukę rysunku technikami tradycyjnymi oraz pracę na tabletach graficznych ekranowych wraz z nauką pracy w programach graficznych i programach 3d.

* praca na tabletach graficznych jest możliwa po opanowaniu podstaw rysunkowych

Program kursu

RYSUNEK__

Na zajęciach eksperymentujemy z różnymi technikami rysunkowymi: rysunkiem ołówkiem, kredkami, pastelami, węglem, pisakiem, markerami, akwarelą, technikami malarskimi oraz technikami łączenia materiałów i stylów rysunkowych. Program zajęć indywidualizujemy, dlatego kursanci  mają możliwość wyboru proponowanej tematyki zajęć z zakresu: zasad kompozycji,  technik ilustracyjnych, rysunku zieleni, rysunku samochodów i innych pojazdów, studium postaci, rysunku zwierząt i stworków, wykorzystania zasad perspektywy , konstrukcji geometrycznych, a także  rysunku architektury historycznej i współczesnej.

KREATYWNE MYŚLENIE_

W dzisiejszym świecie młodzież szkolna musi „wbijać się w klucz”, podążać za jednym, założonym przez szkolną podstawę programową torem. Niewiele jest miejsca na rozwijanie zainteresowań, a przeładowany materiał skutecznie pozbawia uczniów sił. Odzwierciedleniem takiego modelu edukacyjnego jest pełen szereg problemów z jakimi zmaga się dzisiaj młodzież- problemy z tworzeniem logicznych zdań, ze skojarzeniami, z obserwacją otoczenia czy rozumieniem zasad działania otaczającej przestrzeni i wiele innych.  Dlatego my stawiamy w nauczaniu na dążenie do samodzielnego, kreatywnego, nieszablonowego myślenia, gdzie rysunek czy malarstwo są wyrażeniem uczuć, myśli i pomysłów, a nie tworzeniem ładnych obrazków zgodnych z oczekiwaniami innych.

TERAPIA RĘKI_

Większość kursantów ma istotny, diagnozowalny, problem z motoryką małą, co najbardziej widoczne jest w nieprawidłowym chwycie pisarskim, jednak ograniczona sprawność palców i dłoni, wieloletnie napięcia i przykurcze, przekładają się bezpośrednio na problemy z użyciem nożyczek, noża, śrubokręta, problemy z szyciem i wieloma innymi czynnościami, które dorosłemu człowiekowi w życiu mogą okazać się niezbędne.  Podczas zajęć informujemy rodziców lub kursantów o zauważonym problemie i – za zgodą – prowadzimy elementy terapii ręki w trakcie zajęć bez dodatkowych opłat.

ĆWICZENIA SENSORYCZNE_

Pracujemy ze zmysłami, „patrząc” na świat również poprzez dotyk, węch czy słuch. Efektem, szczególnie obserwacji dotykowych, są dużo lepiej odwzorowane przedmioty, niż te, na które kursanci patrzyli. Jest to niezbity dowód na to, że choć patrzymy- to wzrokiem odbieramy przestrzeń dużo mniej intensywnie niż pozostałymi zmysłami. Podczas ćwiczeń młodzież z zaskoczeniem odkrywa, że stalowa noga od stołu jest zimna i gładka, a drewniane krzesło cieplejsze, bardziej szorstkie o w dotyku. Dopiero po serii takich ćwiczeń, po zrozumieniu właściwości pewnych materiałów, okazuje się że zadania, których kursanci nie byli w stanie narysować wcześniej, rysują się same.

PRACA Z EMOCJAMI_

Poprzez sztukę pokonujemy życiowe lęki- przed popełnianiem błędów, porażką czy wstydem. Uczymy się odnajdywania i wyrażania własnych emocji ora wydobywania z błędów i porażek- pozytywów, mocnych stron, nie tylko w trakcie tworzenia sztuki, ale również w całym przyszłym życiu.

WYKŁADY_

W trakcie naszych zajęć prowadzimy krótkie wykłady na temat zasad kompozycji wykorzystywanych podczas ćwiczeń, ale też historii sztuki i architektury, sztuki współczesnej, podstaw projektowania architektonicznego i graficznego, tworzenia kompozycji przestrzennych i innych dziecin artystycznych.

DIGITAL PAINTING_

Po opanowaniu podstaw rysunku i malarstwa kursanci mają możliwość rysunku na tabletach graficznych ekranowych z wykorzystaniem programów Adobe Photoshop, Corel Draw, Auto-Cad, czy Sketch-Up oraz tworzenia animacji i filmów.

BEZPŁATNE KONSULTACJE INTERNETOWE_

Każdy uczestnik kursu ma możliwość z korzystania z internetowych konsultacji prac. Aby skorzystać z konsultacji należy przesłać fotkę pracy i czekać na odpowiedź :) Wykorzystując tę możliwość podczas choroby czy wyjazdu kursant nie traci materiału, a odrobienie zaległych zajęć może wykorzystać na przerobienie dodatkowych tematów.