kurs rysunku architektonicznego

PROFESJONALNE przygotowanie do egzaminów na Architekturę oraz Architekturę i Urbanistykę.

Program nauczania dostosowywany jest indywidualnie do potrzeb każdego uczestnika, gdyż wymagania na poszczególne kierunki oraz uczelnie znacząco różnią się od siebie. Naukę rysunku zazwyczaj zaczynamy od podstaw, jeśli jednak posiadasz już umiejętności rysunkowe- zweryfikujemy je – nie będziemy uczyć Cię tego, co już potrafisz : )

NIE TYLKO RYSUNEK! W nauczaniu stawiamy na dążenie do samodzielnego, kreatywnego, nieszablonowego myślenia, gdzie rysunek czy malarstwo są wyrażeniem myśli i pomysłów, podobnie jak pismo, w którym nie podziwiamy zazwyczaj samych w sobie pięknie postawionych literek, a liczy się treść.

Jedyny kurs, oferujący w ramach zajęć, możliwość rysunku na tabletach graficznych ekranowych oraz opanowanie podstaw obsługi programów graficznych i programów do modelowania 3d.

TYLKO U NAS

Innowacyjny program zajęć. Kurs stacjonarny z dużą dawką materiałów w postaci zeszytów ćwiczeń i wykładów online. Wykłady, zadania domowe i dodatkowe ćwiczenia są dostępne dla kursantów w ciągu całego okresu nauki, dzięki czemu zapewniamy ciągłość zajęć niezależnie od sytuacji. Choroba, wyjazd rodzinny, czy ponowne obostrzenia covid (oby nie! :)), nie narażą żadnego z kursantów na braki w materiale, a powtórki przedegzaminacyjne będą możliwe w każdym wybranym terminie.

Kurs zakończony jest certyfikatem!

Program kursu

RYSUNEK_

Kursanci uczą się wykorzystani zasad perspektywy , konstrukcji geometrycznych, rysunku zieleni, rysunku samochodów i innych pojazdów, studium postaci, rysunku architektury historycznej i współczesnej.
Wykorzystujemy różne techniki rysunku: rysunek ołówkiem, kredkami, pisakiem, markerami, akwarelą oraz techniki malarskie.

PROJEKTOWANIE_

Poprzez rysunek uczymy wyrażania swoich pomysłów w sposób systematyczny i funkcjonalny oraz kreatywnego podejścia do postawionych problemów . Większość egzaminów z „rysunku” wymaga konkretnej projektowej odpowiedzi , w której rysunek jest tylko formą przekazania treści. Idea, koncepcja, inspiracja.  Po naszym kursie te słowa zostaną z wami na zawsze, przydając się również w życiu codziennym.

tylko u nas
DIGITAL PAINTING_

Po opanowaniu podstaw rysunku kursanci mają możliwość rysunku na tabletach graficznych ekranowych z wykorzystaniem programów Adobe Photoshop, Corel Draw, Auto-Cad, czy Sketch-Up oraz tworzenia animacji i filmów.

MODELOWANIE_

Tworzenie modeli przestrzennych z papieru lub tektury jest wymagane na egzaminach na niektóre uczelnie (POWSZ w Raciborzu, Politechnikę Śląską, Politechnikę Warszawską), dlatego też część zajęć opiera się na tworzeniu kompozycji przestrzennych oraz trików wykorzystujących właściwości papieru do budowania estetycznych konstrukcji.

WYKŁADY_

W trakcie naszych zajęć prowadzimy krótkie wykłady na temat zasad konstrukcji wykorzystywanych podczas ćwiczeń, ale też historii architektury, historii budowy miast, architektury współczesnej, podstaw projektowania architektonicznego i graficznego, tworzenia kompozycji przestrzennych.

EGZAMINY PRÓBNE_

Na zajęciach realizowane są tematy egzaminów  z poprzednich lat w ramach opanowywania konkretnych umiejętności rysunkowo-projektowych. Jednak, by kursanci mieli możliwość obycia się z sytuacją na egzaminie ( presja czasu, brak opinii i poprawek prowadzącego, zgodność rysunku z tematem, sposób oceniania) przed egzaminami organizujemy  dodatkowo „egzaminy próbne”, w formie bezpłatnych zajęć dodatkowych dla naszych kursantów.

PRZEGLĄDY_

Dwa razy w roku organizowane są przeglądy prac kursantów, oceniające postępy zaawansowania w nauce. Na przeglądy zapraszana jest zewnętrzna komisja, dzięki czemu kursanci mają możliwość otrzymania oceny z kilku źródeł (podobnie jak na egzaminie wstępnym)

tylko u nas
BEZPŁATNE KONSULTACJE INTERNETOWE_

Każdy uczestnik kursu ma możliwość z korzystania z internetowych konsultacji prac. Aby skorzystać z konsultacji należy przesłać fotkę pracy i czekać na odpowiedź :) Wykorzystując tę możliwość podczas choroby czy wyjazdu kursant nie traci materiału, a odrobienie zaległych zajęć może wykorzystać na przerobienie dodatkowych tematów.

Tylko regularna praca i zaangażowanie gwarantują wysokie noty na egzaminie wstępnym. Mówi się, że wystarczy tylko 3% talentu, a reszta to ciężka praca. Od naszych kursantów wymagamy regularnego uczęszczania na zajęcia i odrabiania zadań domowych. Wszystkie nieobecności na zajęciach kursanci mogą, a nawet powinni odrobić, dlatego też żadne zajęcia nie przepadają.