kurs rysunku artystycznego

PROFESJONALNE PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINÓW NA AKADEMIĘ SZTUK PIĘKNYCH I INNE UCZELNIE ARTYSTYCZNE ORAZ DO LICEÓW PLASTYCZNYCH.

Przygotowujemy m.in na kierunki takie jak: Wzornictwo, Wzornictwo Przemysłowe, Architektura Wnętrz, Grafika, Projektowanie Graficzne, Projektowanie ubioru, Animacja, Projektowanie Gier Komputerowych etc.

Program nauczania dostosowujemy  indywidualnie do potrzeb każdego uczestnika-różni się też tempo pracy kursantów oraz poziom rysunkowy  w trakcie rozpoczęcia kursu. Również wymagania na poszczególne kierunki oraz uczelnie znacząco różnią się od siebie.

NIE TYLKO SZTUKI PLASTYCZNE ! W nauczaniu stawiamy na dążenie do samodzielnego, kreatywnego, nieszablonowego myślenia, gdzie rysunek czy malarstwo są wyrażeniem myśli i pomysłów, podobnie jak pismo, w którym nie podziwiamy zazwyczaj samych w sobie pięknie postawionych literek, a liczy się treść.

Jedyny kurs, oferujący w ramach zajęć, możliwość rysunku na tabletach graficznych ekranowych oraz opanowanie podstaw obsługi programów graficznych i programów do modelowania 3d. W ramach kursu uczymy obróbki zdjęć, łączenia technik tradycyjnych z technikami komputerowymi oraz podstaw animacji.

TYLKO U NAS!

Kurs stacjonarny obejmuje 4 godziny zajęć z Rysunku oraz do wyboru: 3 godziny zajęć z Malarstwa lub 2 godziny zajęć z Designu. Jest to jedyny kurs w okolicy, który w równej mierze przygotowuje do egzaminów z rysunku, malarstwa oraz egzaminów przedmiotowych jak rzeźba i zadania projektowe.

 

Program kursu

RYSUNEK_

Kursanci uczą się wykorzystania zasad kompozycyjnych,  rysunku z natury, rysunku intuicyjnego oraz interpretacji, portretu i studium postaci, a także wykorzystania perspektywy i konstrukcji geometrycznych
Wykorzystujemy różne techniki twórcze: rysunek ołówkiem, kredkami, pisakiem, markerami, węglem, akwarelę. Zajęcia rysunkowe trwają 4 godziny.

MALARSTWO_

Kursanci uczą się malarstwa  farbami akrylowymi na dodatkowych, malarskich zajęciach. Zajęcia malarskie trwają 3 godziny.

DIGITAL PAINTING_

Po opanowaniu podstaw rysunku i malarstwa kursanci mają możliwość rysunku na tabletach graficznych ekranowych z wykorzystaniem programów Adobe Photoshop, Corel Draw, Auto-Cad, czy Sketch-Up oraz tworzenia animacji i filmów.

WYKŁADY_

W trakcie naszych zajęć prowadzimy krótkie wykłady na temat zasad kompozycji wykorzystywanych podczas ćwiczeń, ale też historii sztuki i architektury, sztuki współczesnej, podstaw projektowania architektonicznego i graficznego, tworzenia kompozycji przestrzennych i innych dziecin artystycznych.

MODELOWANIE_

Tworzenie modeli płaskich i przestrzennych a nawet modeli ruchomych z papieru lub tektury jest wymagane na egzaminach na większość ASP, dlatego też część zajęć opiera się na tworzeniu kompozycji przestrzennych oraz trików wykorzystujących właściwości papieru do budowania estetycznych konstrukcji.

POMOC PRZY KONSTRUOWANIU TECZKI_

Pomagamy w przygotowywaniu i wyborze prac do teczki.

PRZEGLĄDY_

Dwa razy w roku organizowane są przeglądy prac kursantów, oceniające postępy zaawansowania w nauce. Na przeglądy zapraszana jest zewnętrzna komisja, dzięki czemu kursanci mają możliwość otrzymania oceny z kilku źródeł (podobnie jak na egzaminie wstępnym)

EGZAMINY PRÓBNE_

Na zajęciach realizowane są tematy egzaminów na kierunki artystyczne z poprzednich lat w ramach opanowywania konkretnych umiejętności rysunkowo-projektowych. Jednak, by kursanci mieli możliwość obycia się z sytuacją na egzaminie ( presja czasu, brak opinii i poprawek prowadzącego, zgodność rysunku z tematem,sposób oceniania) w ciągu roku są organizowane dodatkowo „egzaminy próbne”, zwykle w czasie ferii, długich weekendów itd..

MARATON RYSUNKOWY_

pod koniec maja oraz na początku czerwca- miesiąc przed egzaminami wstępnymi- organizowane są dodatkowe bezpłatne zajęcia 5 dni w tygodniu dla osób uczestniczących w kursie intensywnym. Zajęcia są szybką powtórką wszystkich zdobytych umiejętności oraz ostatecznym szlifem przed egzaminami.

tylko u nas!
BEZPŁATNE KONSULTACJE INTERNETOWE_

Każdy uczestnik kursu ma możliwość z korzystania z internetowych konsultacji prac. Aby skorzystać z konsultacji należy przesłać fotkę pracy i czekać na odpowiedź :) Wykorzystując tę możliwość podczas choroby czy wyjazdu kursant nie traci materiału, a odrobienie zaległych zajęć może wykorzystać na przerobienie dodatkowych tematów.

Tylko regularna praca i zaangażowanie gwarantują wysokie noty na egzaminie wstępnym. Mówi się, że wystarczy tylko 3% talentu, a reszta to ciężka praca. Od naszych kursantów wymagamy regularnego uczęszczania na zajęcia i odrabiania zadań domowych. Wszystkie nieobecności na zajęciach kursanci mogą, a nawet powinni odrobić, dlatego też żadne zajęcia nie przepadają.