Hobbystyczny kurs rozwijający zdolności tworzenia tradycyjnych komiksów w japońskim stylu dla dzieci od 8 lat, młodzieży oraz dorosłych, których interesuje ten właśnie sposób ilustracji.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla początkujących animatorów, jak i osób mających doświadczenie w rysunku. Zajęcia rozpoczynamy od nauki rysowania głowy, fryzur i elementów twarzy, z nastawieniem na pokazanie emocji takich jak radość, smutek, złość i wiele innych. Następnie uczymy się anatomii postaci, dynamiki gestów i poz- rysunek postaci w biegu, walce czy skoku. Pracujemy na autorskich, stworzonych przez naszych nauczycieli podręcznikach.

W kolejnych etapach nauki poznamy mangową modę oraz podstawy rysunku w perspektywie, by kolejno nauczyć się tworzyć rysunek otoczenia- architektury i wnętrz. Skupimy się również na rysunku zwierząt, stworów, cyborgów a także fauny i flory (kwiatów, roślin) i innych elementów charakterystycznych dla japońskiego komiksu- układy paneli, kadrowanie, narracja.

manga w Wodzisławiu Śląskim i Rybniku

W ramach kursu stosować będziemy elementy bajkoterapii, grę w kości opowieści, przy okazji tworzyć będziemy również swoje własne historie.. Kurs zakończymy stworzeniem i wydaniem własnego komiksu.

Kurs rysunku mangi jest doskonałym pomysłem na rozwijanie wyobraźni i umiejętności artystycznych i humanistycznych.

Jest to jedyny kurs na rynku, którego program obejmuje nie tylko naukę technik rysunkowych, ale przede wszystkim naukę tworzenia niepowtarzalnych, oryginalnych prac. Dużo pracy poświęcamy zrozumieniu i ukazaniu emocji jak strach, smutek, radość , złość, zdziwienie, ekscytacja etc.

Kurs obejmuje naukę rysunku technikami tradycyjnymi (ołówek, węgiel, kredka, akwarele etc.),  nowoczesnymi ( pisakami, markerami) oraz pracę na tabletach graficznych ekranowych wraz z nauką pracy w programach graficznych i programach 3d.

* praca na tabletach graficznych jest możliwa po opanowaniu podstaw rysunkowych

Program kursu

RYSUNEK_

Kursanci uczą się proporcji postaci , ukazania emocji, rysunku interpretacyjnego, a także wykorzystania zasad perspektywy, konstrukcji geometrycznych. Wykorzystujemy różne techniki rysunku: rysunek ołówkiem, kredkami, pisakiem, markerami, węglem.

MALARSTWO_

Manga w akwareli? Czemu nie. KreARTywni_ łamią wszelkie schematy.

tylko u nas!
DIGITAL PAINTING_

Po opanowaniu podstaw rysunku kursanci mają możliwość rysunku na tabletach graficznych ekranowych z wykorzystaniem programu Adobe Photoshop oraz tworzenia animacji i filmów.

WYKŁADY_

Każde zajęcia poprzedzone są krótkim wykładem na temat zasad wykorzystywanych podczas ćwiczeń.

KREATYWNE MYŚLENIE_

W nauczaniu stawiamy na dążenie do samodzielnego, kreatywnego, nieszablonowego myślenia, gdzie twórczość jest wyrażeniem uczuć, myśli i pomysłów, a nie tworzeniem ładnych obrazków zgodnych z oczekiwaniami innych.

tylko u nas!
ĆWICZENIA SENSORYCZNE_

Pracujemy ze zmysłami, „patrząc” na świat również poprzez dotyk, węch czy słuch. Efektem, szczególnie obserwacji dotykowych, są dużo lepiej odwzorowane przedmioty, niż te, na które kursanci patrzyli. Jest to niezbity dowód na to, że choć patrzymy- to wzrokiem odbieramy przestrzeń dużo mniej intensywnie niż pozostałymi zmysłami. Podczas ćwiczeń młodzież z zaskoczeniem odkrywa, że stalowa noga od stołu jest zimna i gładka, a drewniane krzesło cieplejsze, bardziej szorstkie o w dotyku. Dopiero po serii takich ćwiczeń, po zrozumieniu właściwości pewnych materiałów, okazuje się że zadania, których kursanci nie byli w stanie narysować wcześniej, malują się same.

tylko u nas!
PRACA Z EMOCJAMI_

Poprzez sztukę pokonujemy życiowe lęki- przed popełnianiem błędów, porażką czy wstydem. Uczymy się odnajdywania i wyrażania własnych emocji ora wydobywania z błędów i porażek- pozytywów, mocnych stron, nie tylko w trakcie tworzenia sztuki, ale również w całym przyszłym życiu.

tylko u nas!
BEZPŁATNE KONSULTACJE INTERNETOWE_

Każdy uczestnik kursu ma możliwość z korzystania z internetowych konsultacji prac. Aby skorzystać z konsultacji należy przesłać fotkę pracy i czekać na odpowiedź :) Wykorzystując tę możliwość podczas choroby czy wyjazdu kursant nie traci materiału, a odrobienie zaległych zajęć może wykorzystać na przerobienie dodatkowych tematów.