Hobbystyczny kurs rozwijający zdolności tworzenia trójwymiarowych rysunków w świecie gry Minecraft.

Poprzez obcowanie z ulubioną grą, dzieci uwalniają się z komputerowego świata, nabywając przy okazji trudnej, a satysfakcjonującej umiejętności rysunku trójwymiarowego.

Kurs skierowany do dzieci od 8 lat, zafascynowanych światem Minecraft. Kurs stworzony z myślą o rodzicach małych fanów, rodzicach którzy nie chcą by ich pociechy spędzały zbyt wiele czasu przy komputerach, a jednocześnie chcą rozwijać ich pasje i zainteresowania.

Jest to jedyny kurs na rynku, którego program obejmuje nie tylko naukę technik rysunkowych, ale przede wszystkim naukę tworzenia niepowtarzalnych, oryginalnych prac. Jedyny kurs na rynku, który poprzez wyrażanie siebie w sztuce, obejmuje inne dziedziny nauk humanistycznych i ścisłych.

Kurs obejmuje naukę rysunku technikami tradycyjnymi (ołówek, węgiel, kredka, akwarele etc.) oraz pracę na tabletach graficznych ekranowych wraz z nauką pracy w programach graficznych i programach 3d.

* praca na tabletach graficznych jest możliwa po opanowaniu podstaw rysunkowych

Program kursu

ŚWIAT MINECRAFT

 

Program zajęć skorelowany jest z podstawą programową zajeć wczesnoszkolnych, rozwijający umiejętności motoryki małej oraz zdolności z zakresu matematyki. Będziemy tworzyć podstawowe siatki brył z użyciem specjalnych narzędzi takich jak trymery czy tablice do bigowania, nauczymy się ciąć i zaginać, tworząc przy tym nietuzinkowe modele prosto z gry. Nie obędzie się bez linijki i ekierki i podstawowych działań matematycznych. Duża dawka fantastycznej zabawy połączona z potężną dawką wiedzy.

PERSPEKTYWA I RYSUNEK AKSONOMETRYCZNY

W programie nauka rysunku na podstawie postaci z Minecraft, rysunek z wyobraźni oraz tworzenie ilustracji pejzażowych, map a nawet gier planszowych. Kurs rozpoczynamy od nauki rysunku aksonometrycznego znanych z MINECRAFT postaci oraz tworzenia modeli z papieru. Poznamy również podstawy  perspektywy jedno-, dwu- i trójzbiegowej.

PERSPEKTYWA I RYSUNEK AKSONOMETRYCZNY

W programie nauka rysunku na podstawie postaci z Minecraft, rysunek z wyobraźni oraz tworzenie ilustracji pejzażowych, map a nawet gier planszowych. Kurs rozpoczynamy od nauki rysunku aksonometrycznego znanych z MINECRAFT postaci oraz tworzenia modeli z papieru. Poznamy również podstawy  perspektywy jedno-, dwu- i trójzbiegowej.

MATEMATYKA

Program zajęć skorelowany jest z podstawą programową zajęć wczesnoszkolnych  oraz klas 4-6.  Rozwijamy zdolności z zakresu matematyki oraz umiejętności motoryki małej . Na zajęciach tworzymy podstawowe siatki brył z użyciem specjalnych narzędzi takich jak trymery czy tablice do bigowania, nauczymy się ciąć i zaginać, tworząc przy tym nietuzinkowe modele prosto z gry. Nie obędzie się bez linijki i ekierki i podstawowych działań matematycznych. Duża dawka fantastycznej zabawy połączona z potężną dawką wiedzy.

TERAPIA RĘKI_

W przedszkolach i szkołach coraz rzadziej zwraca się uwagę na prawidłowy chwyt pisarski. I coraz więcej dzieci i młodzieży ma istotny, diagnozowalny problem z motoryką małą, co najbardziej widoczne jest w nieprawidłowym chwycie pisarskim, jednak ograniczona sprawność palców i dłoni, wieloletnie napięcia i przykurcze, przekładają się bezpośrednio na problemy z użyciem nożyczek, noża, śrubokręta, problemy z szyciem i wieloma innymi czynnościami, które dorosłemu człowiekowi w życiu mogą okazać się niezbędne. Podczas zajęć informujemy rodziców lub kursantów o zauważonym problemie i – za zgodą – prowadzimy elementy terapii ręki w trakcie zajęć bez dodatkowych opłat.

ĆWICZENIA SENSORYCZNE_

Pracujemy ze zmysłami, „patrząc” na świat również poprzez dotyk, węch czy słuch. Efektem, szczególnie obserwacji dotykowych, są dużo lepiej odwzorowane przedmioty, niż te, na które kursanci patrzyli. Jest to niezbity dowód na to, że choć patrzymy- to wzrokiem odbieramy przestrzeń dużo mniej intensywnie niż pozostałymi zmysłami. Podczas ćwiczeń młodzież z zaskoczeniem odkrywa, że stalowa noga od stołu jest zimna i gładka, a drewniane krzesło cieplejsze, bardziej szorstkie o w dotyku. Dopiero po serii takich ćwiczeń, po zrozumieniu właściwości pewnych materiałów, okazuje się że zadania, których kursanci nie byli w stanie narysować wcześniej, malują się same.

PRACA Z EMOCJAMI_

Poprzez sztukę pokonujemy życiowe lęki- przed popełnianiem błędów, porażką czy wstydem. Uczymy się odnajdywania i wyrażania własnych emocji ora wydobywania z błędów i porażek- pozytywów, mocnych stron, nie tylko w trakcie tworzenia sztuki, ale również w całym przyszłym życiu.

BEZPŁATNE KONSULTACJE INTERNETOWE_

Każdy uczestnik kursu ma możliwość z korzystania z internetowych konsultacji prac. Aby skorzystać z konsultacji należy przesłać fotkę pracy i czekać na odpowiedź :) Wykorzystując tę możliwość podczas choroby czy wyjazdu kursant nie traci materiału, a odrobienie zaległych zajęć może wykorzystać na przerobienie dodatkowych tematów.