Rysunek zwierząt i stworków

By być w stanie dobrze odtworzyć zwierzę z natury, a później z wyobraźni, trzeba zrozumieć jego anatomię, formę, zasady poruszania się… Trzeba też poczuć gładkość jego sierści czy zimno łusek, dlatego pracę zaczynamy zawsze od kształcenia umiejętności obserwacyjnych- nie tylko wzrokiem, ale wszystkimi zmysłami- i przekładania tych obserwacji na papier.

Pierwsze trudności, jakimi są wyczucie formy i proporcji, opanowujemy w formie luźnych szkiców, jednocześnie wypróbowując różne ciekawe techniki rysunkowe i malarskie. Następnie skupiamy się na rysunku realistycznym, na opanowaniu kreski w rysunku skóry, sierści, piór, łusek oraz wszystkich innych elementów niezbędnych w rysunku realistycznym, równocześnie przemycając wiedzę z zakresu kompozycji i rysunek abstrakcyjny, pomagając początkującym twórcom w odnalezieniu swojego indywidualnego, niepowtarzalnego stylu.

Kurs rysunku hobbystycznego zwierząt i stworków skierowany jest dla dzieci od lat 8, młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku.

Jest to jedyny kurs na rynku, którego program obejmuje nie tylko naukę technik rysunkowych, ale przede wszystkim naukę tworzenia niepowtarzalnych, oryginalnych prac. Jedyny kurs na rynku, który poprzez wyrażanie siebie w sztuce, obejmuje inne dziedziny nauk humanistycznych i ścisłych.

Kurs obejmuje naukę rysunku technikami tradycyjnymi (ołówek, węgiel, kredka, akwarele etc.) oraz pracę na tabletach graficznych ekranowych wraz z nauką pracy w programach graficznych i programach 3d.

* praca na tabletach graficznych jest możliwa po opanowaniu podstaw rysunkowych

Program kursu

RYSUNEK I MALARSTWO_

Na zajęciach eksperymentujemy z różnymi technikami rysunku i malarstwa oraz technikami łączonymi. Próbujemy swoich sił w rysunku ołówkiem, kredkami, pastelami, węglem, pisakiem, markerami i akwarelą . Eksperymentujemy również z różnymi technikami wyrazu od rysunku realistycznego poprzez rysunek z wyobraźni, prace na tekstach literackich i utworach muzycznych oraz koncepcje, projekty i abstrakcje.

KREATYWNE MYŚLENIE_

Stawiamy w nauczaniu na dążenie do samodzielnego, kreatywnego, nieszablonowego myślenia, gdzie twórczość jest wyrażeniem uczuć, myśli i pomysłów, a nie tworzeniem ładnych obrazków zgodnych z oczekiwaniami innych.

tylko u nas!
TERAPIA RĘKI_

W przedszkolach i szkołach coraz rzadziej zwraca się uwagę na prawidłowy chwyt pisarski. I coraz więcej dzieci i młodzieży ma istotny, diagnozowalny problem z motoryką małą, co najbardziej widoczne jest w nieprawidłowym chwycie pisarskim, jednak ograniczona sprawność palców i dłoni, wieloletnie napięcia i przykurcze, przekładają się bezpośrednio na problemy z użyciem nożyczek, noża, śrubokręta, problemy z szyciem i wieloma innymi czynnościami, które dorosłemu człowiekowi w życiu mogą okazać się niezbędne. Podczas zajęć informujemy rodziców lub kursantów o zauważonym problemie i – za zgodą – prowadzimy elementy terapii ręki w trakcie zajęć bez dodatkowych opłat.

ĆWICZENIA SENSORYCZNE_

Pracujemy ze zmysłami, „patrząc” na świat również poprzez dotyk, węch czy słuch. Efektem, szczególnie obserwacji dotykowych, są dużo lepiej odwzorowane przedmioty, niż te, na które kursanci patrzyli. Jest to niezbity dowód na to, że choć patrzymy- to wzrokiem odbieramy przestrzeń dużo mniej intensywnie niż pozostałymi zmysłami. Podczas ćwiczeń młodzież z zaskoczeniem odkrywa, że stalowa noga od stołu jest zimna i gładka, a drewniane krzesło cieplejsze, bardziej szorstkie o w dotyku. Dopiero po serii takich ćwiczeń, po zrozumieniu właściwości pewnych materiałów, okazuje się że zadania, których kursanci nie byli w stanie narysować wcześniej, malują się same.

WYKŁADY_

W trakcie naszych zajęć prowadzimy krótkie wykłady na temat zasad kompozycji wykorzystywanych podczas ćwiczeń, anatomii zwierząt , sztuki współczesnej, podstaw projektowania graficznego, kaligrafii innych dziecin artystycznych.

tylko u nas!
BEZPŁATNE KONSULTACJE INTERNETOWE_

Każdy uczestnik kursu ma możliwość z korzystania z internetowych konsultacji prac. Aby skorzystać z konsultacji należy przesłać fotkę pracy i czekać na odpowiedź :) Wykorzystując tę możliwość podczas choroby czy wyjazdu kursant nie traci materiału, a odrobienie zaległych zajęć może wykorzystać na przerobienie dodatkowych tematów.